Yöklassinen

Häämusiikkia

  • 6 t 49 min
  • 28 d

Giuliani: Kuusi muunnelmaa viululle ja kitaralle (Erkki Palola ja Ilkka Virta).

23:23 Reichenauer: Konsertto fagotille, oboelle, jousille ja continuolle B-duuri (Sergio Azzolini, barokkifagotti, ja Xenia Löffler, barokkioboe, sekä Collegium 1704/Václav Luks).

23:36 Nápravník: Pianotrio g-molli (Spyros Piano Trio).

00:14 Roman: Bröllopsmusik (Häämusiikkia) (Susanne Rydén, sopraano, Christina Högman, sopraano, ja Peter Mattei, basso, sekä Nils-Erik Sparf, viulu, ja Drottningholmin barokkiyhtye/Eric Ericson).

00:48 W.A. Mozart: Pianokonsertto n:o 21 C-duuri (Helen Huang ja New Yorkin FO/Kurt Masur).

01:16 Händel: Sonaatteja viululle ja continuolle (Rachel Barton, viulu, David Schrader, cembalo, ja John Mark Rozendaal, sello).

02:25 Gershwin: Rhapsody in blue. (Katia ja Marielle Labeque, piano, ja Clevelandin ork./Riccardo Chailly).

02:42 Melartin: Jousikvartetto n:o 4 F-duuri (Melartin-kvartetti).

03:08 Schubert: Sinfonia n:o 8 C-duuri (Suuri C-duurisinfonia) (RSO/Jukka-Pekka Saraste).

04:02 Dvorák: Te Deum sopraanolle, bassolle, kuorolle ja orkesterille (Christine Brewer, sopraano, Roger Roloff, basso, Atlantan sinfoniakuoro, Atlantan SO/Robert Shaw).

04:23 J. Haydn: Sinfonia n:o 38 C-duuri (Los Angelesin kamariork./Christof Perick).

04:42 Lam: Atlas (Atlas Ensemble/Ed Spanjaard).

04:55 Mielck: Jousikvintetto F-duuri (Erkki Palola ja Anne Paavilainen, viulu, Matti Hirvikangas ja Teemu Kupiainen, alttoviulu, sekä Risto Poutanen, sello).

05:19 Liszt: Osia pianosarj. Années de pelerinage (Vaellusvuosia) (Earl Wild).

05:57 Melartin (sov.): Hulivilipoika (Sauli Tiilikainen, baritoni, ja Pentti Kotiranta, piano).

Sändningar

  • må 11.11.2019 23.10 • Yle Klassinen

Avsnitt

  • Giuliani: Kuusi muunnelmaa viululle ja kitaralle (Erkki Palola ja Ilkka Virta).

    23:23 Reichenauer: Konsertto fagotille, oboelle, jousille ja continuolle B-duuri (Sergio Azzolini, barokkifagotti, ja Xenia Löffler, barokkioboe, sekä Collegium 1704/Václav Luks).

    23:36 Nápravník: Pianotrio g-molli (Spyros Piano Trio).

    00:14 Roman: Bröllopsmusik (Häämusiikkia) (Susanne Rydén, sopraano, Christina Högman, sopraano, ja Peter Mattei, basso, sekä Nils-Erik Sparf, viulu, ja Drottningholmin barokkiyhtye/Eric Ericson).

    00:48 W.A. Mozart: Pianokonsertto n:o 21 C-duuri (Helen Huang ja New Yorkin FO/Kurt Masur).

    01:16 Händel: Sonaatteja viululle ja continuolle (Rachel Barton, viulu, David Schrader, cembalo, ja John Mark Rozendaal, sello).

    02:25 Gershwin: Rhapsody in blue. (Katia ja Marielle Labeque, piano, ja Clevelandin ork./Riccardo Chailly).

    02:42 Melartin: Jousikvartetto n:o 4 F-duuri (Melartin-kvartetti).

    03:08 Schubert: Sinfonia n:o 8 C-duuri (Suuri C-duurisinfonia) (RSO/Jukka-Pekka Saraste).

    04:02 Dvorák: Te Deum sopraanolle, bassolle, kuorolle ja orkesterille (Christine Brewer, sopraano, Roger Roloff, basso, Atlantan sinfoniakuoro, Atlantan SO/Robert Shaw).

    04:23 J. Haydn: Sinfonia n:o 38 C-duuri (Los Angelesin kamariork./Christof Perick).

    04:42 Lam: Atlas (Atlas Ensemble/Ed Spanjaard).

    04:55 Mielck: Jousikvintetto F-duuri (Erkki Palola ja Anne Paavilainen, viulu, Matti Hirvikangas ja Teemu Kupiainen, alttoviulu, sekä Risto Poutanen, sello).

    05:19 Liszt: Osia pianosarj. Années de pelerinage (Vaellusvuosia) (Earl Wild).

    05:57 Melartin (sov.): Hulivilipoika (Sauli Tiilikainen, baritoni, ja Pentti Kotiranta, piano).

  • Brentner: Vesperae cum ordinariis psalmiis (Ensemble Inegal ja Prahan barokkisolistit/Adam Viktora).

    23:41 W.A. Mozart: Sonaatti pianolle ja viululle n:o 23 D-duuri (Fabio Biondi, viulu, ja Olga Tverskaja, fortepiano).

    00:11 Veit: Jousikvartetto n:o 2 E-duuri (Kertész-kvartetti).

    00:42 Norman: Sinfonia n:o 2 Es-duuri (Helsingborgin SO/Hans-Peter Frank).

    01:15 Chopin: 24 etydiä pianolle op.10 ja op.25 (Nikita Magaloff).

    02:19 Brahms: Sinfonia n:o 1 c-molli (Philharmonia-ork./Otto Klemperer).

    03:04 Prokofjev: Balettisarja n:o 3 orkesterille bal. Romeo ja Julia (Cincinnatin SO/Paavo Järvi).

    03:23 Beethoven: Sonaatti pianolle n:o 17 d-molli (Myrsky) (Svjatoslav Richter).

    03:47 Messiaen: Aikojen lopun kvartetto viululle, klarinetille, sellolle ja pianolle (Ilja Kaler, Jonathan Cohler, Andrew Mark ja Janice Weber).

    04:38 Onslow: Kvintetto puhaltimille F-duuri (Stalder-kvintetti).

    05:01 J.S. Bach: Goldberg-muunnelmat (Minna Pensola, viulu, Antti Tikkanen, alttoviulu, ja Sergei Malov, viola da spalla).

    05:51 Tshaikovski: Tunteellinen valssi (Elissa Lee Koljonen, viulu, ja Robert König, piano).

    05:57 Palmgren: Tähdet tuikkivat (Risto Lauriala, piano).

  • W.A. Mozart: Sonaatti viululle ja pianolle n:o 18 G-duuri. (Réka Szilvay ja Naoko Ichihashi).

    23:24 Vivaldi: Konsertto D-duuri (Angel Romero, Celedonio Romero, Celin Romero ja Pepe Romero, kitara).

    23:33 J. Haydn: Trio n:o 87 a-molli (John Hsu, barytoni, David Miller, alttoviulu, ja Fortunato Arico, sello).

    23:46 Beethoven: Neue Liebe, neues Leben (Petteri Salomaa, baritoni, ja Tuija Hakkila, fortepiano).

    23:49 Boccherini: Kvintetto jousille E-duuri (Isaac Stern ja Cho-Liang Lin, viulu, Jaime Laredo, alttoviulu sekä Yo-Yo Ma ja Sharon Robinson, sello).

    00:11 Rimski-Korsakov: Sheherazade (Lontoon kuninkaallinen FO/Thomas Beecham, ja Steven Staryk, viulu).

    000:58 R. Schumann: Dichterliebe (Runoilijan rakkaus) (Peter Schreier, tenori, ja Norman Shetler, piano).

    01:30 Shostakovitsh: Konsertto pianolle, trumpetille ja jousille c-molli (Yefim Bronfman, Thomas Stevens ja Los Angelesin SO:n jouset/Esa-Pekka Salonen).

    01:54 Mahler - Carpenter: Sinfonia n:o 10 fis-molli (Dallasin SO/Andrew Litton).

    03:14 J.S. Bach: Kantaatti n:o 51 ja n:o 202 (Suzanne Danco, sopraano, ja Stuttgartin kamariork./Karl Münchinger).

    03:59 Rahmaninov: Sellosonaatti g-molli (Daniil Shafran, sello, ja Anton Ginzburg, piano).

    04:36 Offenbach - Rosenthal: Osia bal. Gaîté Parisienne (Cincinnati Pops -ork./Erich Kunzel).

    04:59 Bruckner: Sinfonia n:o 6 A-duuri (Houstonin SO/Christoph Eschenbach).

    06:00 Beethoven: Pianosonaatit n:o 1 f-molli, 6 F-duuri ja 12 As-duuri (Rudolf Serkin).

    06:57 Vasquez: Lohdutuksen kyyneleet (The Concord Ensemble).

  • Wagner: Nürnbergin mestarilaulajat, ooppera (René Kollo, tenori, Theo Adam, bassobaritoni, Karl Ridderbusch, baritoni, Eberhard Büchner, tenori, Horst Lunow, basso, Geraint Evans, bassobaritoni, Zoltan Kelemen, basso, Hans-Joachim Rotzsch, tenori, Peter Bindszus, tenori, Horst Hiestermann, tenori, Hermann Christian Polster, basso, Peter Schreier, tenori, ja Helen Donath, sopraano, sekä Dresenin valtionoopperan kuoro ja Dresdenin valtionork./Herbert von Karajan).

    03:40 Lefevre: Klarinettikonsertto n:o 6 B-duuri (Eduard Brunner ja Münchenin kamariork./Reinhard Goebel).

    03:59 Beethoven: Jousikvartetto n:o 11 f-molli (Serioso) (Uusi Helsinki-kvartetti).

    04:23 Hindemith: Die Harmonie der Welt, sinfonia (RSO/Sakari Oramo).

    04:57 Molique: Viulukonsertto n:o 6 e-molli (Anton Steck ja L'Arpa Festante München/Christoph Spering).

    05:32 Roman: Te Deum (Susanne Rydén, sopraano, Per-Erik Lindskog, tenori, ja Eric Ericsonin kamarikuoro sekä Drottningholmin barokkiyhtye/Eric Ericson).

    05:56 Parry: Jerusalem (BBC Singers ja BBC:n sinfoniakuoro, sekä BBC:n SO/Leonard Slatkin).

  • Rahmaninov: Pianokonsertto n:o 2 c-molli (Daniil Trifonov ja Philadelphian ork./Yannick Nézet-Séguin).

    23:46 Puccini: Toscan rukous Vissi d'arte oopp. Tosca (Karita Mattila, sopraano, ja RSO/Markus Lehtinen).

    23:50 W.A. Mozart: Viulusonaatit n:o 26 B-duuri, 27 G-duuri ja 28 Es-duuri (Joseph Szigeti, viulu, ja Mieczyslaw Horszowski, piano).

    00:46 Tulindberg: Jousikvartetto n:o 1 B-duuri (Suomalainen jousikvartetti).

    01:04 Dvorák: Pianokonsertto g-molli (Rudolf Firkusny ja Clevelandin ork./George Szell).

    01:41 Smetana: Isänmaani (Dresdenin valtionork./Paavo Berglund).

    02:57 Prokofjev: Viulukonsertto n:o 1 D-duuri (Cho-Liang Lin ja Los Angelesin FO/Esa-Pekka Salonen).

    03:19 Liszt: Album d'un voyageur (Leslie Howard, piano).

    05:14 J. Stamitz: Trio E-duuri orkesterille (Uuden-Seelannin kamariork./Donald Armstrong).

    05:31 Backofen: Klarinettikonsertto B-duuri (Dieter Klöcker ja Lounais-Saksan RO/Johannes Moesus).

    05:57 Anonyymi: Bonum vinum cum sapore (Piffaro).

  • Fauré: Balladi pianolle fis-molli (Yuja Wang).

    23:23 Zelenka: Requiem d-molli (Il Fondamento/Paul Dombrecht).

    00:04 Marsh: Sinfonia n:o 8 G-duuri (Lontoon Mozart-soittajat/Matthias Bamert).

    00:14 Leclair: Sonaatti C-duuri (Robert Stallman, Karl Bennion ja Edwin Swanborn).

    00:28 W.A. Mozart: Divertimento D-duuri (Ray Still, oboe, ja Chicagon SO/Carlo Maria Giulini).

    00:47 Mendelssohn: Sinfonia jousiorkesterille n:o 10 h-molli (Orpheus-kamariork.)

    00:57 Tshaikovski: Pähkinänsärkijä, 2-näytöksinen baletti (Ranskankielisen Sveitsin ork./Ernest Ansermet).

    02:24 Fredrik II Suuri: Konsertto D-duuri (Richard Waage, huilu, ja Berliinin SO:n kamariork./Hans-Peter Frank)

    02:43 Martinu: Sinfonia n:o 4 (Philadelphian ork./Wolfgang Sawallisch).

    03:15 J.S. Bach: Kantaatti n:o 43 (Nancy Argenta, sopraano, Michael Chance, kontratenori, Anthony Rolfe Johnson, tenori, Stephen Varcoe, basso, sekä Monteverdi-kuoro ja Englannin barokkisolistit/John Eliot Gardiner).

    03:34 Wassenaer: Concerto armonicot n:ot 1-6 (Combattimento Consort Amsterdam/Jan Willem de Vriend).

    04:34 Weber: Alkusoitto oopp. Peter Schmoll ja hänen naapurinsa (Alexander Paley ja Brian Zeger, piano).

    04:43 Collan: Roineen rannalla (Sauli Tiilikainen, baritoni, ja Pentti Kotiranta, piano).

    04:48 Beethoven: Pianotriot n:o 4 B-duuri (Gassenhauer) ja 7 B-duuri (Arkkiherttua) (Chung-trio).

    05:49 Delius: Laulu ennen auringonnousua pienelle orkesterille (Lontoon kuninkaallinen FO/Thomas Beecham).

    05:57 Wolf: Der Freund (Jorma Hynninen, baritoni, ja Ilkka Paananen, piano).
    a

  • Roman: Viulukonsertto d-molli (Elizabeth Wallfisch ja Valistuksen ajan ork/Anthony Halstead, cembalo).

    23:23 J.S. Bach: Das Wohltemperierte Klavier 2 (András Schiff, piano).

    01:42 Reger: Muunnelmia ja fuuga E-duuri Hillerin teemasta (Uuden-Seelannin SO/Franz-Paul Decker).

    02:26 Vokaalimusiikkia renessanssiajan Espanjasta, säv. Flecha, Morales, Vasquez ja Victoria (The Concord Ensemble).

    03:29 Salieri: Muunnelmia aiheesta La folia di Spagna (Wizards! -puhallinyhtye).

    03:40 Lully: Divertissement n:o 2 (Patrice Michaels Bedi, sopraano, ja Chicagon barokkiyhtye).

    03:51 Bridge: Meri (RSO/Sakari Oramo).

    04:13 Tshaikovski: Jousikvartetto n:o 1 D-duuri (Lafayette-kvartetti).

    04:46 Beethoven: Serenadi huilulle, viululle ja alttoviululle D-duuri (Ransom Wilson, Ani Kavafian ja Paul Neubauer).

    05:11 Melartin: Jousikvartetto n:o 1 e-molli (Meta4-kvartetti).

    05:35 Moszkowski: Sarja kahdelle viululle ja pianolle (Ilja Gringolts, Aleksandr Bulov ja Irina Rjumina).

    05:56 Tshaikovski (sov. Shkolnik): Napolilainen tanssi (Jouko Harjanne, trumpetti, ja Kari Hänninen, piano).

  • J.S. Bach: Sonaatit huilulle ja klaveerille n:o 1 h-molli, n:o 2 G-duuri ja n:o 3 G-duuri (Michala Petri, nokkahuilu ja Keith Jarrett, cembalo)

    23:49 Loeffler: La Mort de Tintagiles (Jennie Hansen, viola d'amore, ja Indianapolisin SO/John Nelson).

    00:13 Dussek: Notturno concertante Es-duuri (Aleksei Ljubimov, fortepiano, Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch, viulu, ja Tommi Hyytinen, käyrätorvi).

    00:36 Schubert: Die Schöne Müllerin (Kaunis mylläritär), sarja lauluäänelle ja pianolle (Olaf Bär, baritoni ja Geoffrey Parsons, piano).

    01:43 Glazunov: Scènes de ballet (Balettikohtauksia) A-duuri (Minnesotan ork./Edo de Waart).

    02:12 Suk: Fantasia viululle ja orkesterille g-molli (Michael Ludwig ja Buffalon FO/JoAnn Falletta).

    02:36 Brahms: Pianokonsertto n:o 1 d-molli (Alexis Weissenberg ja Philadelphian ork./Riccardo Muti).

    03:23 von Schillings: Glockenlieder (Kellolauluja) (Peter Anders, tenori, ja Berliinin valtionork./Robert Heger).

    03:46 Norman: Konserttialkusoitto Es-duuri (Helsingborgin SO/Hans-Peter Frank).

    03:57 Grigny: Messu uruille (Michel Chapuis).

    04:53 Suk: Praha, sinfoninen runo (BBC:n SO/Jirí Belohlávek).

    05:18 Loewe: Alppifantasia (Linda Nicholson, piano).

    05:28 von Koch: Sonaatti viululle ja pianolle e-molli (Cecilia Zilliacus ja Bengt-Åke Lundin).

    05:57 Campion: Thrice tosse these oaken ashes in the ayre (Drew Minter, kontratenori, ja Jacob Herringman, luuttu).

  • Beethoven: Pianosonaatti n:o 23 f-molli (Appassionata) (Murray Perahia).

    23:35 W.A. Mozart: Trio Es-duuri (Pascal Moraguès, klarinetti, Laurent Verney, alttoviulu, ja Laurent Cabasso, piano).

    23:55 Kuula (sov.): Eteläpohjalaisia kansanlauluja (Jaakko Ryhänen, basso, ja Pentti Kotiranta, piano).

    00:00 J.S. Bach: Sarja soolosellolle n:o 6 D-duuri (Janos Starker).

    00:22 Dvorák: Othello, konserttialkusoitto (Clevelandin ork./Vladimir Ashkenazy).

    00:37 Brahms: Pianokvintetto f-molli (Vladimir Ashkenazy ja Clevelandin orkesterin jousikvartetti).

    01:19 Schubert: Alkusoitto italialaiseen tyyliin n:o 2 C-duuri (San Franciscon SO/Herbert Blomstedt).

    01:27 Borodin: Polovtsilaistansseja kuorolle ja orkesterille oopp. Ruhtinas Igor (Beecham Choral Society ja Lontoon kuninkaallinen FO/Thomas Beecham).

    01:40 Keulen: Tympan (Concertgebouw-ork./Riccardo Chailly).

    02:00 Tshaikovski: Sinfonia n:o 5 e-molli (Philadelphian ork./Christoph Eschenbach).

    02:51 Fauré: Viulusonaatti n:o 1 A-duuri ja n:o 2 e-molli (Zino Francescatti, viulu, ja Robert Casadesus, piano).

    03:35 Mahler: Blumine (RSO/Sakari Oramo).

    03:42 Paganini: Kapriiseja (James Ehnes, viulu).

    05:00 Glazunov: Rakkauden juonet, 1-näytöksinen baletti (Mihail Tshernjahovski, viulu, Viktor Simon, sello sekä Neuvostoliiton radion SO/Algis Ziuraitis).

    05:52 Pujol: Cancion amatoria (David Russell, kitara).

    05:56 Massenet: Pourquoi me reveiller oopp. Werther (Joshua Bell, viulu, ja St. Luken orkesteri, joht. Michael Stern).

  • Tournemire: Pyhäinpäivän palvelus -koraali kokoelmasta L'Orgue Mystique. (Georges Delvallée, urut).

    03:12 Roman: Hautajaismusiikkia Fredrik I:lle, osia (Christina Högman, sopraano, ja Eric Ericsonin kamarikuoro sekä Drottningholmin barokkiyhtye/Eric Ericson).

    03:23 Farrenc: Sinfonia n:o 3 g-molli (Bretagnen ork./Stefan Sanderling).

    03:58 Debussy: Viulusonaatti g-molli (Arthur Grumiaux, viulu, ja Riccardo Castagnone, piano).

    04:10 Diabelli: Serenata concertante (Mikael Helasvuo, huilu, Jouko Mansnerus, alttoviulu, ja Jukka Savijoki, kitara).

    04:33 Gernsheim: Jousikvartetto n:o 1 c-molli (Diogenes-kvartetti).

    05:10 Liszt (sov.): Zwölf Lieder (Kaksitoista laulua) (Leslie Howard, piano).

    06:05 Reger: Kvintetto klarinetille ja jousille A-duuri (Eduard Brunner ja Wilanow-kvartetti).

    06:41 Gratiani: Ecco aperto l'abisso (Consortium Carissimi/Garrick Comeaux).

    06:57 Tárrega: Preludi n:o 2 a-molli (Mattias Jacobsson, kitara).

  • Blavet: Sonaatti huilulle ja continuolle g-molli op.2/3 (Le Trio Royal).

    23:23 Vivaldi: Konsertto viululle, jousille ja continuolle h-molli (Per Signora Anna Maria) (Enrico Casazza ja La Magnifica Comunità).

    23:34 Beethoven: Pianosonaatti n:o 10 G-duuri (Friedrich Gulda).

    23:49 Klami: Alkusoitto näyt. Nummisuutarit (RSO/Sakari Oramo).

    23:58 Kuula: Pianotrio A-duuri (Risto Lauriala, piano, Tero Latvala, viulu, ja Marko Ylönen, sello).

    00:47 Sibelius: Sinfonia n:o 1 e-molli (Göteborgin SO/Santtu-Matias Rouvali).

    01:27 Mendelssohn: Kuorolauluja (Leipzigin radiokuoro/Horst Neumann).

    02:19 Skrjabin: Pianosonaatit n:o 6-10 (Boris Berman, piano).

    03:18 Sieczynski: Wien, unelmieni kaupunki (Margareta Haverinen, sopraano, ja RSO/Seppo Hovi).

    03:23 Corelli: Sonaatti viululle ja continuolle n:o 5 g-molli (Andrew Manze ja Richard Egarr).

    03:35 W.A. Mozart: Pianokvartetot Es-duuri ja g-molli (The Mozartean Players).

    04:40 Shostakovitsh: Polkka bal. Kultainen aikakausi (Cincinnati Pops/Erich Kunzel).

    04:42 J.S. Bach: Kantaatti n:o 56 (Ich will den Kreuzstab gerne tragen) (Daniel Lichti, basso, Bethlehemin Bach-kuoro ja Bach-musiikkijuhlien ork./Greg Funfgeld).

    05:02 J. Haydn: Sinfonia n:o 31 D-duuri (St.Luken ork./Charles Mackerras).

    05:37 Mercadante: Kvartetto huilulle ja jousille ja A-duuri (András Adorján ja Münchenin jousitrio).

    05:57 Buxtehude: Canzonetta G-duuri (Seija-Sisko Raitio, Nauvon positiivi).

  • Telemann: Hampurin vuoksi ja luode (Vesisarja) (Le Concert des Nations/.Jordi Savall).

    23:33 Smyth: Kvintetto jousille E-duuri (Mannheimin jousikvartetti ja Joachim Griesheimer, sello).

    00:01 Ay Amor! Teatterimusiikkia ja lauluja 1600-luvun Espanjasta, säv. Hidalgo, Falconieri ja Selma y Salaverde (The Newberry Consort/Mary Springfels).

    01:10 Aguado: Adagio ja poloneesi kitaralle. (Julian Bream).

    01:22 Glinka: Valssifantasia h-molli (Detroitin SO/Neeme Järvi).

    01:32 Griffes: The Kairn of Koridwen, 2-kohtauksinen baletti (Perspectives Ensemble -kamariyhtye).

    02:02 Sarasate: Faust-fantasia viululle ja pianolle Gounod'n oopperan Faust teemoista (Rachel Barton ja Patrick Sinozich).

    02:16 W.A. Mozart: Sinfonia n:o 28 C-duuri ja n:o 29 A-duuri. (Dresdenin valtionork./Colin Davis).

    03:03 Brahms: Sonaatti kahdelle pianolle f-molli (Emanuel Ax ja Yefim Bronfman).

    03:45 Berg: Kolme katkelmaa Wozzeck-oopperasta. (Renee Fleming, sopraano, ja Metropolitan-oopperan ork./James Levine).

    04:06 Nielsen: Sinfonia n:o 1 g-molli (RSO/Jukka-Pekka Saraste).

    04:37 Debussy: 12 etydiä pianolle (Paul Jacobs).

    05:27 Gounod: Julian uni oopp. Romeo ja Julia (Minnesotan ork./Eiji Oue).

    05:32 J.S. Bach: Sarja soolosellolle n:o 3 C-duuri (Marko Ylönen).

    05:57 J. Strauss: Furioso-polkka (RSO/Ralf Kircher).

Lyssna också