Kadonneen levyn metsästäjät

Vaalilevyjä vaalimassa edelleen..

  • 42 min
  • utgått

8. Tapio Rautavaara: Kulkuripoika
9. Samuli Edelmann & Studio-orkesteri Jakuars: Taneli Harmaisen syksy
10. Jeff Tyzik: Jammin' in Manhattan
11. Wizzard: Everyday I Wonder
12. Jeff Wayne: The Eve of the War

Sändningar

  • sö 9.4.2017 19.08 • Yle Radio Suomi

Avsnitt

  • 1. Dave Dee, Dozy, Beaky, Mich&Tich: The wreck of the ”Antoinette”
    2. Rane: Onko jotain mitä kaipaat
    3. Onni Gideon & Aloha-Hawaijiyhtye: Sweet Leilani
    4. The Dream Syndicate: Tell me when it’s over
    5. Arja Tiesmaa ja Maarit Hurmerinta: Merkillinen tapiiri
    6. Danny: Räystäät jos tippuu
    7. Tabula Rasa: Omantunnon rukous
    8. The Who: The kids are alright

    9. Ellen Foley: We belong to the night
    10. Eino Grön ja Kukonpojat: Kastelholman luutnantti
    11. Tapio Rautavaara: Ringo
    12. Donovan: Colors
    13. David Bowie: Ricochet
    14. The four aces: Love is a many-splendored thing
    15. Roffe Wikström: Som vattnet flyter I floden

  • Ensimmäinen tunti:
    1. Mikko Alatalo: Famnen
    2. Seija Simola: Sola en mi habitacion
    3. Freddie Falcon: Red Hot
    4. Sammy Babitzin (Sammy-Boy): Varjojen yö
    5. Absoluuttinen Nollapiste: Soita kotiin, Elvis
    6. Maarit: Anna tukan valuu vaan
    7. Eila Pienimäki: Kahden ladun tarina
    8. Sirut: Joutsenlampi

    Toinen tunti:
    9. Dave Greenslade: Gettysburg
    10. Seija Simola: Tyttö kyläntieltä
    11. Leevi and the Leavings: Taivas on Taunuksen takapenkillä
    12. Anki: Katoavaisuus
    13. Fire Inc.: Tonight Is What It Means to Be Young
    14. Alma Cogan: The Birds and the Bees
    15. Asko Raivio & Karisma: Rauhallinen aamu
    16. Anneli Sari: En vastaa jos nyt soitat

  • Ensimmäinen tunti

    No 1. Gravy Train - Never wanted you
    No 2. Campanella-kuoro - Kesäillan valssi
    No 3. Badding Somerjoki - Yksinäinen mies
    No 4. Heads,hands & Feet - Let's Get This Show On The Road
    No 5. Leena-Kristiina - Tule meille
    No 6. Deep Purple – Help!
    No 7. Kirka - Katu kuin autiomaa

    Toinen tunti

    No 8. Magna Carta – Osa teoksesta Seasons
    No 9. Pekka Ruuska - Elokuvissa
    No 10. Cedip Tur - Eki attar
    No 11. Georg Ots - Muistojen kultaiset ruusut
    No 12. Harry James and his Orchestra - Melancholy rhapsody.
    No 13. Marjatta Leppänen ja Ossi Malisen ork. - Tanssilaulu
    No 14. Janne Schaffer - Tungan

Lyssna också