Onnen sävel

lö 5.11.2016

  • 26 min
  • utgått

Ohjelman musiikit:
1. HENRY THEEL - Syysillan tuuli
2. AMI LOVEN - Nallen syntymäpäivä
3. ERKKI JUNKKARINEN - Kuusamoon
4. OLAVI VIRTA - Ajomies
5. NICOLE - Ein bischen frieden
6. FINLANDERS - Yli tuhannen virran
7. A. MALANDON ORKESTERI - Ole Guapa
8. RITVA OKSANEN - Vanhaa viiniä
9. REINO HELISMAA - Daiga daiga duu
10. TUURE KILPELÄINEN - Juokse sinä humma
11. KARI TAPIO - Juna kulkee
12. THE BEATLES - Here comes the sun
13. TOPI SORSAKOSKI - Tummansininen sävel
14. HALOO HELSINKI! - Kuussa tuulee
15. KIKKA LAITINEN . Karjalan kunnailla
16. CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL - Molina
17. MATTI PELLONPÄÄ - Keke Rosberg formula rock

Sändningar

  • lö 5.11.2016 7.04 • Yle Radio Suomi Turku

Avsnitt

  • Ohjelman musiikit:
    1. ERKKI JUNKKARINEN - Ruusuja hopeamaljassa
    2. VEIKKO LAVI - Ota löysin rantein
    3. HENRY THEEL - Linnunrata
    4. REINO HELISMAA - Meksikon pikajuna
    5. REIJO TAIPALE - Tonavan aallot
    6. TAISTO TAMMI - St. Paulin lyhtyjen alla
    7. JAMPPA TUOMINEN - Aamu toi, ilta vei
    8. DANNY - On lupa toisesta huolta kantaa
    9. KATRI HELENA - Syysunelma
    10. ARVO TURTIAINEN - Stadin Arskan laulu
    11. TURKKA MALI - Uudet äänet
    12. FRANK SINATRA - It was a very good year
    13. ARJA KORISEVA - Leipää, lempee, lämpöö
    14. PAVE MAIJANEN - Elämän nälkä
    15. TUURE KILPELÄINEN - Autiosaari
    16. MILJOONASADE - Tähän loppuu katuvalot

  • Ohjelman musiikit:
    1. MATTI LOUHIVUORI JA METROTYTÖT - Mummon kaappikello
    2. LEIF WAGER - Mustanmeren valssi
    3. HISKI SALOMAA - Vapauden kaiho
    4. OLAVI VIRTA - Ensimmäisenä iltana
    5. DEAN MARTIN - Sway
    6. ANITA HIRVONEN - Sydän rakastaa
    7. JUHA VAINIO - Viisikymppisen viisu
    8. LAURI TÄHKÄ JA ELONKERJUU - Tyttörukka
    9. TAMARA LUND - Yksinäinen pihlaja
    10. FINNTRIO - Lounatuulen laulu
    11. RAULI BADDING SOMERJOKI - Kuihtuu kesäinen maa
    12. ABBA - Dancing Queen
    13. KIRKA - Kulman kundit
    14. LEEVI AND THE LEAVINGS - Elina mitä mä teen?
    15. BEE GEES - Stayin' Alive
    16. CHEEK - Keinu
    16. HIM - The Sacrament

  • Ohjelman musiikit:
    1. JASKA MÄKYNEN - Sinulle syntymäpäivänäsi
    2. EEVA-LEENA SARIOLA - Ihme ja kumma
    3. A.AIMO JA SOINTU-ORKESTERI - Iso Iita
    4. TAPIO RAUTAVAARA - Laivat puuta, miehet rautaa
    5. OLAVI VIRTA - Sokeripala
    6. KATRI HELENA - Minne tuuli kuljettaa
    7. JARNO SARJANEN - Kitara ja meri
    8. IVAN REBROFF - Im tiefen Keller
    9. FREDI - Pieni nukke
    10.IRWIN GOODMAN - Rentun ruusu
    11. TAPANI KANSA - Veikko Nieminen
    12. EDITH PIAF - Non, je ne regrette rien
    13. RITVA OKSANEN - Vanhaa viiniä
    14. MATTI ESKO - Trasselijussin salsa
    15. RIKI SORSA - Joki
    16. KAIJA KOO - Supernaiset
    17. LAURI TÄHKÄ - Kipua

  • Ohjelman musiikit:
    1. VERA TELENIUS - Miljoona ruusua
    2. REIJO TAIPALE - Ruusu joka vuodesta
    3. KATRI HELENA - Syysunelma
    4. VEIKKO TUOMI - Sydän harharetkellä
    5. DONNA ARIMA - Tunturisatu
    6. TAISTO TAMMI - Anna-Liisa
    7. PAUL ANKA - You are my destiny
    8. MAIJU SALMENKIVI - Popsi popsi porkkanaa
    9. VIKTOR KLIMENKO JA JANI UHLENIUKSEN ORKESTERI - Taikayö
    10. TAPIO HEINONEN - Vanha tie
    11. AINO NIEMI - Valoa ikkunassa
    12. MIREILLE MATHIEU - La Derniére valse
    13. ROBIN - Vuonna 2525
    14. BRYAN FERRY - Let's stick together
    15. JUHA TAPIO - Sinun vuorosi loistaa
    16. JETHRO TULL - Bouree
    17. APULANTA - Valot pimeyksien reunoilla
    18. ANTTI TUISKU - Rahan takii

  • Ohjelman musiikit:
    1. TAPIO RAUTAVAARA - Kulkurin valssi
    2. OLAVI VIRTA - Virran viemää
    3. ESA PAKARINEN - Suhmuran Santra
    4. REIJO TAIPALE JA KARI TAPIO - Elämän virta
    5. PASI KAUNISTO - Koskaan et muuttua saa
    6. PAULA KOIVUNIEMI - En antaa muuta voi
    7. TOPI SORSAKOSKI - Pieni lintu
    8. ROBIN - Ei se pelaa joka pelkää
    9. KENNY RODGERS - She believes in me
    10. ARJA KORISEVA - Kattojen primadonna
    11. FRÖBELIN PALIKAT - Huugi guugi
    12. IRWIN GOODMAN - Tahdon lättähattujen vanhainkotiin
    13. JOHNNY CASH - (Ghost)riders in the sky
    14. SIMO SILMU - Kaikkea hyvää
    15. BEBEL GILBERTO - Tico tico
    16. THE MANTOVANI ORCHESTRA - Son from Moulin Rouge
    17. HASSISEN KONE - Levottomat jalat
    18. YÖ - Ilmisen poika
    19. BONNIE TYLER - Race to the fire

  • Syntymäpäiväonnitteluita ja muistoja herättäviä kappaleita Radio Suomen lauantaiaamuissa. yle.fi/onnensavel

Lyssna också