Onnen sävel

lö 6.9.2014

  • 22 min
  • utgått

Juontaja Sanna Jussila. Ohjelman musiikit: 1. MERVI PITKÄNEN JA MUSARIT - Laulu äidille 2. REIJO TAIPALE – Tähdet meren yllä 3. VEIKKO AHVENAINEN – Varisevat lehdet 4. JARI SILLANPÄÄ – Lauluni 5. KARI TAPIO – Kylähäät 6. YÖLINTU – Syntymäpäivä 7. SUSANNA HAAVISTO – Kirja-Irja 8. AMADEUS LUNDBERG – Punaiset lehdet 9. MARKKU SUOMINEN – Muuttaa voit kaiken 10. JUSSI RAITTINEN – Niin gimis on stadi 11. HURRIGANES – I will stay 12. DANNY – Aaveratsastajat 13. MARTTI INNANEN – Urjalan taikayö 14. MIKKO ALATALO – Taksimiehen poika 15. ROBIN – Onnellinen 16. CREEDENCE CLEARWATER REVIVAL - Molina

Sändningar

  • lö 6.9.2014 7.09 • Yle Radio Suomi

Avsnitt

  • Ohjelman musiikit:
    1. KIKKA LAITINEN - Karjalan kunnailla
    2. ESKO RAHKONEN - Syvä kuin meri
    3. MATTI VILJANEN - Valssi menneiltä ajoilta
    4. JORMA IKÄVALKO JA PIRTEÄT PELIMANNIT - Hevosmiesten polkka
    5. RAINER FRIMAN - Linnut
    6. EIJA KANTOLA - Vanha swingi
    7. PAULA KOIVUNIEMI - Aikuinen nainen
    8. HECTOR - Nallen syntymäpäivä
    9. JOPE RUONANSUU - Rakastan turkulaisia
    10. KATRI HELENA - On elämä laulu
    11. TEEMU ROIVAINEN JA SAARA AALTO - Sydämesi tyhjä huone
    12. MIREILLE MATHIEU JA PATRICK DUFFY - Together we're strong
    13. JOHANNA KURKELA - Tänä aamuna
    14. JUHA TAPIO JA VANTAAN VIIHDEORKESTERI ENSAMBLE - Meillä on aikaa
    15. TOPI SORSAKOSKI - Kannukseen
    16. SLADE - Run run away

  • Ohjelman musiikit:
    1. GEORG OTS - Mustanmeren valssi
    2. TAPIO RAUTAVAARA - Isontalon Antti
    3. ANNE MATTILA - Äidiin syntymäpäivä
    4. LAILA JA RITVA KINNUNEN - Rinnakkain
    5. REIJO TAIPALE - Kultainen tango
    6. JOPE RUONANSUU - Isä
    7. ALICE BABS JA LILLEBA SJÖBLOM - Lille prins Sol
    8. VEERA MARIA - Ainoa isä
    9. BERIT EWERTS - Laulu aamupuurosta
    10. FOUR CATS - Liisa
    11. FREDERIK - Kuusikymppinen
    12. VESA-MATTI LOIRI - Yksinäinen saarnipuu
    13. JUHA WATT VAINIO - Tulta päin
    14. LEEVI AND THE LEAVINGS - Matkalla Motowniin
    15. JOHANNA KURKELA - Ainutlaatuinen
    16. ANTTI TUISKU - Sata salamaa
    17. ILKKA ALANKO - Vanha nuori

  • Ohjelman musiikit:
    1. EERO VÄRE - Kultainen nuoruus
    2. OLAVI VIRTA - Hopeinen kuu
    3. ESKO RAHKONEN - Onnen sävel
    4. LASSE KUUSELA - Mosabackan lavalla
    5. KATRI HELENA - Puhelinlangat laulaa
    6. GEORG OTS - Muuttuvat laulut
    7. KARI TAPIO - Myrskyn jälkeen
    8. TOPI SORSAKOSKI - Hurmio
    9. JOHNNY - Ihana aamu
    10. PERTTI METSÄRINTEEN YHTYE - Hirvenmetsästys
    11. TAPANI KANSA - Käymme yhdessä ain
    12. ELVIS PRESLEY - The wall have ears
    13. SUVI TERÄSNISKA - Täydellinen elämä
    14. THE TEMPTATIONS - My girl
    15. JUICE LESKINEN - Marilyn
    16. IINA KANGASHARJU - Lintu
    17. SAUKKI JA PIKKUORAVAT - Jöröjukka-rock
    18. HEIKKI SALO 16 ja hasbeen

  • Ohjelman musiikit:
    1. MATTI JA TEPPO - Minä rakastan sua
    2. PAULI RÄSÄNEN - Kotkan ruusu
    3. AHTI LAMPI - Elämän valttikortit
    4. VEIKKO TUOMI - Lumpeenkukka
    5. VEIKKO LAVI - Tavallinen rellu
    6. JOEL HALLIKAINEN - Kuurankukka
    7. JANNE TULKKI - Hiekkatie ja pihapolku
    8. DIONYSSIS SAVOPOULOS - Dirlanda
    9. KATRI HELENA - Lui
    10. JUKKA KUOPPAMÄKI - Sade on mun kyyneleeni
    11. ANNE MATTILA - Valokuva
    12. YÖ - Rakkaus on lumivalkoinen
    13. LUIS FONSI & DADDY YANKEE feat. JUSTIN BIEBERG - Despacito
    14. SIG - Hyvää syntymäpäivää
    15. SIR ELWOODIN VIERASKIRJA & RITVA OKSANEN - Rannalla
    16. STEPPENWOLF - Born to be wild

  • Syntymäpäiväonnitteluita ja muistoja herättäviä kappaleita Radio Suomen lauantaiaamuissa. yle.fi/onnensavel

Lyssna också