Musiikkikeidas - Tuuli Saksala

HELSINKI-COTONOU-BAGDAD-MALMÖ

  • 54 min
  • utgått

1. SKA CUBANO - Tequila
2. TEHOSEKOITIN - Pyydä tähdet taivaalta
3. HELSINKI-COTONOU ENSEMBLE - Djigbo
4. TARABBAND - Ashofak Baden
5. CAETANO VELOSO - Tropicalia
6. JARKKO TOIVONEN - Mun sydämeni vaeltava
7. LUISA MAITA - Fio da Memoria
8. CURLY STRINGS - Kauges Külas
9. SIMON & GARFUNKEL - El condor pasa
10. MIKKO PERKOILA & KIMMO POHJONEN - Ei syksy ole surua
11. PÄRE - Gammal vals från Lappträsk

Sändningar

  • on 2.11.2016 22.05 • Yle Radio Suomi Lappeenranta

Avsnitt

  • 1. ROBERT MARLEY AND THE BEVERLEY’S ALL STARS - One cup of coffee
    2. THE WAILERS - Simmer Down
    3. BOB MARLEY & THE WAILERS - Time will tell
    4. ZIGGY MARLEY & THE MELODY MAKERS - Tomorrow people
    5. ZIGGY MARLEY - Love is a rebel
    6. BOB MARLEY - Africa unite
    7. BOB MARLEY & THE WAILERS - Trenchtown rock (LIVE)
    8. JOSS STONE FEAT. DAMIAN MARLEY - Wake up
    9. SKIP MARLEY - Lions
    10. BOB MARLEY & THE WAILERS - Iron Lion Zion
    11. STEPHEN MARLEY FEAT. WYCLEF JEAN - Father of the Man
    12. BOB MARLEY AND THE WAILERS - Forever loving Jah

  • 1. CELIA CRUZ - Guantanamera
    2. ORCHESTRA BAOBAB - Foulo
    3. YOUSSOU N'DOUR - Be careful
    4. SAMIRA - Bitakat hob
    5. KHALED - Didi
    6. RUMBA TRE - Oili Aili
    7. BABA ZULA - Biz Size Asik Olduk
    8. BABA ZULA FEAT. LA YEGROS - Chicha Roja
    9. LA YEGROS - Carino
    10. LAILA KINNUNEN - La Bamba
    11. LOS LOCOS DEL RITMO - La Cucaracha
    12. TUULETAR - Odotan
    13. AIR - African Velvet

  • 1. LASSE MÅRTENSSON - Afrikan valssi
    2. MONGO SANTAMARIA - Afro Walk
    3. NINA MYA - Afro Blue
    4. MIRIAM MAKEBA - Sunrise Sunset
    5. LE GRAND KALLE - Independent cha cha cha
    6. THE FUNKEES - Mimbo
    7. MAMA LONGHORN FEAT. THELO EKOW - See Mama Play
    8. MICHAEL KIWANUKA - Tell me a tale
    9. JAMES BROWN - Bring it up
    10. MULATU ASTATKE - Cha cha
    11. CHRISTINE SALEM - Dada
    12. TOM WAITS - Clap hands

  • 1. ROSANA - El Talisman
    2. THALIA - Rosalinda
    3. CARLOS VIVES - Volvi a nacer
    4. MANUEL MEDRANO - Bajo el agua
    5. GABRIEL ROMERO - La Subienda
    6. MARTA GOMEZ - Paula Ausente
    7. MERCEDES SOSA - Jangadero
    8. JACKSON DO PANDEIRO - Tum, tum, tum
    9. MIRKKA & MADRUGADA - Pau-de-arara
    10. MIRKKA & MADRUGADA - Tanssita mua
    11. GAL COSTA - Festa do Interior
    12. ADELINA GARCIA - Vereda tropical
    13. SANTANA - Samba pa ti

Lyssna också