Onnen sävel

lö 1.10.2016

  • 26 min
  • utgått

Juontaja Markus Turunen. Ohjelman musiikit:
1. GEORG OTS - Marja-Liisa
2. JUSTEERI - Kaksi vanhaa tukkijätkää
3. HISKI SALOMAA - Iitin Tiltu
4. REIJO KALLIO - Kevät elämän
5. VEIKKO SATO JA PIRTEÄT PELIMANNIT - Linjuripolkka
6. VESA-MATTI LOIRI - Lapin kesä
7. JUHA VAINIO - Kirje palmurannalta
8. TAPIO RAUTAVAARA - Häävalssi
9. EINO GRÖN - Valkea sisar
10. KARI KUUVA - Pikku Nina
11. PUNAINEN LANKA - Taistelija
12. LAILA KINNUNEN - Pikku-pikku bikinissä
13. TOPI SORSAKOSKI - Keinu kanssani
14. KARI TAPIO - Talven yli
15. KUUNKUISKAAJAT - Työlki ellää
16. ROBIN - Boom kah

Sändningar

  • lö 1.10.2016 7.04 • Yle Radio Suomi Pori

Avsnitt

  • Ohjelman musiikit:
    1. GEORG OTS - Kirje Karjalaan
    2. BRUNO LAAKKO JA LEPAKOT - Alexanderin Jazz-yhtye
    3. TAPIO RAUTAVAARA - Ellin boksissa
    4. VILJO VESTERINEN - Talvimyrskyjä
    5. MARKUS ALLAN - Vain sulle lauluni soi
    6. OLAVI VIRTA - Sikermä operetista Mustalaisruhtinatar
    7. MARKKU KETOLA - Syli täynnä rentukoita
    8. JUKKA KUOPPAMÄKI - Tämä taivas, tämä maa
    9. TOPI SORSAKOSKI - Kaksi kitaraa
    10. ARJA KORISEVA - Rannalla
    11. KARI TAPIO - Kesä kuuskytviis
    12. KIRSI POUTANEN - Meren laulu - Cancao do mar
    13. VICKY ROSTI - Tuolta saapuu Charlie Brown
    14. KAUPUNGINORKESTERI -YHTYE - Anssi ei osaa tanssia
    15. JARI SILLANPÄÄ - Kuuleeko Eero
    16. BLACK - Wonderful life

  • Ohjelman musiikit:
    1. HARMONY SISTERS JA DALLAPE - Laulain työtäs tee
    2. TAUNO PALO JA ANSA IKONEN - Kulkurin valssi
    3. TAISTO TAMMI - Tango merellä
    4. VEIKKO LAVI - Ota löysin rantein
    5. KITI NEUVONEN - Nuoruustango
    6. TAPIO HEINONEN - Samanlainen onni
    7. TOPI JA TOIVOTTOMAT - Kultalankaa
    8. VUOKKO HOVATTA, MAIJA VILKKUMAA, JOHANNA IIVANAINEN JA MAARIT - Ihme ja kumma
    9. ROBIN - Kaupungin harmain mies
    10. KATRI HELENA - On elämä laulu
    11. PEKKA RUUSKA - Mä näin unta
    12. HELEN SJÖHOLM - Gabriellas sång
    13. ANNELI SAARISTO - Appelsiinipuita aavikkoon
    14. KAI HYTTINEN - Huuhkajanharmaa aamu
    15. TUURE KILPELÄINEN - Hymyilevä Apollo
    16. LENINGRAD COWBOYS JA ALEXANDROV RED ARMY ENSEMBLE - Yellow submarine
    17. ELASTINEN FEAT. LAURI TÄHKÄ - Lempo

  • Ohjelman musiikit:
    Ohjelman musiikit:
    1. VILJO VESTERINEN JA ONNI LAIHANEN - Muistojen valssi
    2. GEORG MALMSTEN JA DALLAPE - Ilta Oulunjoella
    3. VEIKKO TUOMI - Syntymäpäivävalssi
    4. MATTI LOUHIVUORI JA METRO-TYTÖT - Mummon kaappikello
    5. OLAVI VIRTA - Hopeinen kuu
    6. JAMPPA TUOMINEN - Ystävälle
    7.REIJO TAIPALE - Jaksaa vanhakin tanssia
    8. REIJO KALLIO . Nää kaikki vuodet yhteisemme
    9. FREIJA - Sä muistatko metsätien
    10. AMADEUS LUNDBERG - Ei koskaan rakastaa voi liikaa
    11. CHRIS BARBER YHTYEINEEN - Petite fleur
    12. ROGER WHITTAGER - Early one morning
    13. KARI TAPIO - Sielu, sydän ja kyyneleet
    14. SAMULI EDELMANN (feat. MIRKKA PAAJANEN) - Aika
    15. LAURI TÄHKÄ - Sua mä jaksan
    16. BARRY MANILOW - Hey mambo

  • Syntymäpäiväonnitteluita ja muistoja herättäviä kappaleita Radio Suomen lauantaiaamuissa. yle.fi/onnensavel

Lyssna också